Autor:

Adam Gucwa

Utworzono:

30.03.2019

Pierwszy mecz nowego sezonu wypadł na wyjeździe, na Orliku w Parku im. Józefa Polińskiego na Grochowie, tuż obok szpitala na Szaserów. Pogoda dopisała, otoczenie boiska pełne zieleni i terenów rekreacyjnych, jedynym mankamentem była konieczność oglądania spotkania przez siatkę. Przeciwnikiem była II drużyna klubu UKS 141. Poloniści rozpoczęli od ataków, spychając przeciwnika do obrony. Przez całe spotkanie kontrolowali wydarzenia na boisku i prowadzili grę, a przeciwnik starał się kontrować. W pierwszej kwarcie Czarne koszule strzeliły trzy bramki, UKS 141 odpowiedział jednym trafieniem w końcówce. Druga ćwiartka również przebiegała pod dyktando gości, jednak udało się podwyższyć wynik tylko raz. Druga połowa wyglądała podobnie do pierwszej - trzecia kwarta to kolejne trzy bramki Polonistów. W samej końcówce kontuzję odniósł bramkarz gospodarzy i nie mógł kontynuować gry. W ostatniej ćwiartce Poloniści dołożyli kolejne dwa trafienia,po czym pozwolili gospodarzom na rozegrani kilku akcji, co zakończyło się dwoma trafieniami UKS 141. Ostateczny wynik spotkania - 3:9. Dziękujemy za mecz i czekamy na drugą rundę, kiedy to Czarne Koszule będą gospodarzem spotkania.